Embassy Freight Rotterdam BV



Embassy Freight Rotterdam BV

HEAD OFFICE
George Stephensonweg 25
3133 KJ Vlaardingen
The Netherlands
Tel: +31(0)10 59 33333
Fax: +31(0)10 59 33330

Nieuws

'Scheepvaart moet overgaan op lng'

De zee- en binnenvaart moeten de overstap maken naar lng als brandstof voor de schepen.


Dat heeft europarlementariër Peter van Dalen (ChristenUnie) vandaag gezegd in het Europees Parlement op de door hem georganiseerde bijeenkomst 'Alternative fuels for maritime sector'.


Uit onderzoek is gebleken dat het vervangen van diesel door lng als brandstof voor de binnenvaart leidt tot 25% minder CO2 en tot 90% minder stikstof, fijnstof en roet. Van Dalen is onder de indruk van die resultaten: "Het gebruik van lng is echt een stap naar schoner Europees vervoer. Daarom moeten Europa en de lidstaten het gebruik van lng in de maritieme transportsector bevorderen. Eerst en vooral moet lng wettelijk worden toegestaan als maritieme brandstof. Op dit moment mogen schepen nog niet op lng varen tenzij zij een ontheffing krijgen van de Inspectie Verkeer & Waterstaat. Dat is te omslachtig. Daarnaast moeten lidstaten het gebruik van lng in de zee- en binnenvaart stimuleren door investerende ondernemers fiscaal te compenseren", aldus Van Dalen.



Van Dalen roept ook bunkerstations op te investeren in lng-installaties. "Lng kan nooit dé brandstof van de maritieme sector worden als er niet voldoende bunkerlocaties zijn." (NT)



Meer nieuws



Buiten kantoor-uren.